Co je coaching

“Vnímejte svoje myšlenky, neboť se stanou slovy, vnímejte svá slova, protože se stanou skutky, vnímejte vaše skutky, neboť se stanou zvykem, vnímejte vaše zvyky, protože se stanou charakterem, vnímejte svůj charakter, neboť se stane vaším osudem.” (Lao C’)

 

Proč coaching?

Nejen uvědomovat si, ale taky vědomě jednat. 

Je důležité objevovat sebe, hledat cestu kudy jít a kam vést svůj život. Během této cesty žijeme a fungujeme ve společnosti, našem konkrétním racionálním západním světě, který nás obklopuje a se kterým se musíme poprat, sladit se s ním či vyrovnat.

Většina z nás chodí do práce, má rodinu, přátelé, sousedy atp. zkrátka zastává v životě mnoho rolí a ne vždy si své role volíme jasně s jistotou a správností. Často nemáme odvahu volit své cíle a tak zabředáváme do stereotypů a směrem ke svému okolí se chováme, tak jak to máme naučené a osvědčené a jak víme, že to funguje. Neuvědomujeme si, že můžeme volit, jak se budeme chovat, a že ne vždy se musíme chovat stejně a tak, jak se od nás očekává.

Jak z toho ven? Jak spojit své duchovní hledání s každodenní rutinou? Jak poznat, co ve svém praktickém životě chci, zda na to mám a co pro to mám dělat? Jak řešit své praktické problémy v práci, v kariéře, se zdravím, ve vztazích, v rodině, v životě? Koučování nabízí pomocnou ruku druhého ve vašem hledání odpovědí na tyto a podobné otázky, které si pokládáte a jejichž řešení vám zatím uniká.


Koučování není terapie, koučování není ani dávání rad, univerzálních pravd a návodů - úkolem kouče totiž není řešit naše problémy. Ty jsou a vždy zůstanou na bedrech klienta. Úkolem kouče je pomoci mu najít cestu a naučit se, jak si tyto problémy vyřešit sám.